Zdraví | Bosý Bod

Zdraví


Jak si užít zimu v barefoot botách? Nechte si poradit!

V naší kamenné prodejně se s příchodem chladných dnů čím dál častěji opakuje otázka, „jestli v těch bosých botách není v zimě zima.“ Zima od nohou je především u žen častou obavou. Pokud se ale správně připravíte, lze celou zimou bezpečně projít v bosých botách. V krátkém článku Vám poradíme, jak na to!

Číst více

Startujeme další kolo konzultací s fyzioterapeutem: 24.9. 2019 s Mgr. Helčou Kmínkovou

Máte k bosé chůzi otázky? My nabízíme odpovědi. Přijďte se v průběhu otevírací doby volně poradit o bosých botách, správné chůzi, vhodné velikosti bot nebo specifikách jejich využití. Objevte souvislost se zbytkem těla a spolu s odborníkem znovuobjevte přirozenost pohybu.

Číst více

6 tipů jak si z bytu udělat barefoot doupě?

Mnozí z Vás jistě už slyšeli o bosých stezkách - různorodých terénech, kde se dá perfektně trénovat chodidlo. Někdo jí má k dispozici za domem, někdo si vyběhne do lesa, ale spousta barefoot nadšenců tráví většinu času v bytě. Je několik možností, jak obzvláštnit podlahy domácnosti tak, aby si na nich chodidlo libovalo stejně jako venku.

Číst více

Proč barefoot?

Článek, který vznikl ve spolupráci s fyzioterapeuty odpovídá na otázku Proč nosit barefoot obuv? Jaké jsou její parametry, kdy a kam se hodí a jak zdravá noha souvisí se zdravým tělem. Přejeme příjemné čtení.

Číst více

Co je Hallux Valgus aneb fenomén vbočených palců?

Hallux valgus, neboli vbočený palec, je jedním z nejčastějších důvodů návštěvy ortopedických nebo podologických ordinací. Jedná se o progredující deformitu předonoží, při níž dochází k odchýlení první nártní kosti dovnitř a palce ven.

Číst více

Jak vybrat vhodnou velikost barefoot bot?

Jak ideálně změřit velikost chodidla u dětí i dospělých? Barefootové boty dbají na to, aby noha měla dostatek prostoru pro vlastní práci. Musí být dostatečně dlouhá i široká. Botu byste neměli na noze téměř cítit. U dospělých se doporučuje k délce nohy přičíst nadměrek 8 - 10 mm, u dětí je to až 12 mm.

Číst více
Copyright © 2019 Bosý Bod. by Media Heroes s.r.o.
Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa