Zázračné boty, které Vám uleví od bolesti zad! | Bosý Bod

Zázračné boty, které Vám uleví od bolesti zad!

Pohodlnost pro Vaše nohy především. Jaký prospěch přináší moderní obuv lidem?

Zázračné boty, které Vám uleví od bolesti zad!

Kdysi lidé chodili naboso, v primitivních sandálech nebo si na nohy vytvářeli ochranné kožené vaky, které vycpávaly patrně senem z medvědí trávy. Jejich nohy byly silnější a lépe se přizpůsobili podmínkám a terénu. Proč? Musely totiž pracovat, vnímat a „přemýšlet“. 

Moderní boty to ale nohám nedovolují. Často zavíráme svoje nohy do tvrdých, nepřizpůsobivých bot, které nerespektují základní fyziologické požadavky ani tvar nohy. Technické (a zároveň marketingové) „vychytávky“ v podobě tlumičů došlapu, odpružených pat a speciálních vložek nohu ve výsledku oslabují. Zdravá noha navíc nepotřebuje ani podporu klenby.

Zázračné boty, které Vám uleví od bolesti zad!

Co je tedy barefoot obuv? 

Bota slouží jako obal, který nohu chrání před zraněním či teplotními extrémy. Tento typ obuvi je měkký, má tenkou podrážku. Navíc poskytuje noze dostatek prostoru a dovoluje tak noze svobodný pohyb. Zdravá noha je základem pro správnou funkci celého těla. Z tohoto pohledu funguje lidský organismus jako řetězec: chodidlo – kotníky – kolena – kyčle – bederní páteř – hrudník (záda) – krk. Původ řady bolestivých problémů může pramenit právě ze špatné funkce nohou.

Dámské barefoot boty: https://www.bosybod.cz/pro-zeny/ 
Pánské barefoot boty: https://www.bosybod.cz/pro-muze/ 

Pojďme to změnit, pojďme respektovat naše nohy, které nás nosí celý den. Nohy, se kterými děláme denně tisíce kroků, abychom splnili denní limit v aplikacích, nohy, které dobíhají autobus na poslední chvíli. 

Není nutné měnit zvyklosti okamžitě. Pro člověka je ale důležitá otevřenost a zvídavost. Barefoot boty nám mohou pomoci objevit zapomenutý pocit z přirozené chůze a třeba otevřít cestu k nové životní filozofii. 

Buď nohama na zemi!!!Diskuze

Copyright © 2024 Bosý Bod. by Media Heroes s.r.o.
Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa