To jsou ti alternativci? | Bosý Bod

To jsou ti alternativci?

Tento článek vznikl jako následek jedné letní návštěvy - bosonohého páru středních let. Vzbudil ve mě potřebu uvažovat nad smyslem našeho bosobodého směřování, protože za mě to přece bylo doteď jasné - dopomoct lidem objevit prospěšnost a úžasnost pocitu svobodných a dobře pracujících, zdravých a silných nohou!

To jsou ti alternativci?

Zprvu ve mě tito bosonozí zákazníci vzbuzovali pocity sounáležitosti právě skrze ty bosé nohy. "Další, kteří to berou se zdravím vážně" říkala jsem si. Po chvíli se můj dojem z nich začal měnit. Nejen, že mi bylo jasné, že na jejich bosé nohy je naše boty obout nenechám, ale i cíl jejich návštěvy nebyl očividně směřován ke snaze koupit si pohodlné boty.  Za chvíli se to projevilo. Mocné ego, pocit nadřazenosti, že "jsem něco víc"... "když jsem tak dobrej, že chodím bos". Tento postoj přišli sdělit mně i našim zákazníkům, zůstala po nich stopa podivna a můj pocit vnitřní jistoty, že duch našeho obchodu je silný, protože nejde žádným extrémním směrem, opírá se o výsledky dlouholeté práce fyzioterapeutů i výrobců barefoot bot.

Takovéto extrémy propagovat nechceme. Chodit bosky po dlažbě velkoměsta není nic, co by z nás mělo dělat lepší lidi.

Naším záměrem je ukázat lidem, že vnímat svoje vlastní nohy je užitečné. Že cítit terén a přizpůsobit stabilitu těla tomu, po čem jdeme, je přirozené a zdravé. Začít znovu používat těch několik desítek centimetrů čtverečních plochy, která nás dělí - nebo naopak spojuje - se zemí, je návrat k přirozenému fungování těla, vnímání přítomného okamžiku při chůzi. Chození barefoot znamená, že přesunete pozornost na svoje chodidla, na postoj celého těla. Dáváte pozornost svému tělu a respektujete jeho potřeby.

Každý máme nohy jiné. Někdo začne snadno a rovnou vyhodí všechny klasické boty. Někdo musí postupně a opatrně. Není jedna rada pro všechny. Naše těla jsou různá a naše potřeby také. A proto jsme pro vás tady my, abychom vás vyslechli, nasměrovali, motivovali, poradili. 

Navštivte nás na Sladkovského ulici 414 v Pardubicích!

Krásný den :-)


Diskuze

Copyright © 2020 Bosý Bod. by Media Heroes s.r.o.
Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa