Kde všude nosit bosé boty? | Bosý Bod

Kde všude nosit bosé boty?

Můžu je nosit ve městě, přírodě a v zimě? Nohy to rády rozmanité! Pro nohu je prospěšné střídat povrchy a s nimi spojené vjemy, chodidla tak zůstávají aktivní a zdravá. Bosé boty mají multifunkční využití a dnes najdete barefoot boty vhodné na všechny příležitosti. Barefoot prostě noste všude tam, kam nosíte vlastní nohy!

Kde všude nosit bosé boty?

Přirozeně do přírody

Znovuobjevte rozmanitost terénu! Měkkost lesa, nerovnosti louky, drsnost kamenů a skal, křupání větviček stromů.. V tvrdých botách se vše jeví tak jednotvárně!

Trénink ve tvrdém městě

Městské prostředí je pro nohu náročnější. Tvrdý povrch obecně vyžaduje větší koncentraci na pohyb. Je tak dobrým tréninkem pro správnou chůzi. Řiďte se vlastním pocitem. Došlap se dá změkčit umístěním vložky.

Barefoot v zimě?

Ano! Dostatek prostoru, aktivní chodidla a prsty vedou k lepšímu prokrvování nohou a postupnému tréninku termoregulace. S chladem od země Vám pomohou zimní vložky.


Bosochodci běžci a sportovci

Běh naboso je pokročilejší technika. Doporučujeme osvojit si nejprve techniku běžné chůze nebo dělat zpočátku pouze kratší výběhy v délce 2-3 km.

TIP: PRVNÍ BOSÉ BOTY VYBERTE TAKOVÉ, VE KTERÝCH MŮŽETE STRÁVIT CO NEJVÍCE ČASU. NOHA TAK DOSTANE MOŽNOST ZPRACOVÁVAT NOVÉ ZKUŠENOSTI A POSTUPNĚ SÍLIT.


Diskuze

Copyright © 2020 Bosý Bod. by Media Heroes s.r.o.
Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa