Jak se s dětmi zabavit nejen o Vánocích? Co třeba zdravě? | Bosý Bod

Jak se s dětmi zabavit nejen o Vánocích? Co třeba zdravě?

Všichni chceme pro děti to nejlepší. Čteme knihy a různé příspěvky, chodíme k doktorům, fyzioterapeutům, na cvičení, na masáže. Sháníme různé pomůcky, informace. Přijdeme domů spokojeni, o kolik jsme zase moudřejší. A našemu dítku se nechce nic dělat! Co s tím? Pár typů, jak cvičení provádět nejen zdravě ale i hravě!

Jak se s dětmi zabavit nejen o Vánocích? Co třeba zdravě?

1) Kreslení nohou

Zdá se to možná obyčejné, ale pro nožku je to velmi zdravé. Aktivují se a roztáhnou prsty, mnozí dospělý už ani tužku mezi prsty nedostanou. Dítě trénuje nejen zapojení chodidla ale i celého těla. Dbejte na to, aby u kreslení nekulatilo záda. Může se podepřít rukou za zády. Jedna noha mezi prsty drží pastelku, fixu, nebo štětec, druhá noha přidržuje papír. Začněte s jednoduchými tvary - sluníčko, srdíčko, domeček a můžete pokračovat dál a dál. Třeba až na dopis Ježíškovi!

Vyzkoušejte s dětmi! Je to skvělý cvik i na posílení břišních svalů. Navíc takový souboj, komu se povede hezčí srdíčko pobaví dítě a dospělé třeba i zaskočí o co mohou dětské nožky být šikovnější.

Nezapomeňte, že je potřeba kreslit oběma nohama ideálně stejnou dobu. 

2) Poznávání předmětů poslepu

Zavažte oči, předmět položte na zem mezi nohy. Dítě které sedí si předmět nohou ohmatá a hádá. Vybírejte jednoduché předměty pro děti. Dospělí si takto můžou zpestřit třeba Silvestrovské oslavy, kam lze zařadit i nějaké perličky - parfém, čelovku, svíčku....


3) Přesýpání kamínků nebo korálků z kelímku do kelímku

Jsou zapotřebí dva kelímky. Jeden bude prázdný a druhý plný kamínků nebo korálků. Cílem je přesypat předměty do prázdné nádoby. Pokud se rozsypou je třeba je samozřejmě nohou sesbírat. Hráč dává pozor aby se kelímek nepomačkal a nepřevrátil.

Ve více dětech je možné soutěžit na týmy. Vyhrává ten tým, který si dokáže mezi sebou přesypat předměty z jednoho konce řady na druhý.


4) Kostka na vkládání tvarů

Někomu možná ještě zbyla doma z dob, kdy se Vám tam pohybovalo batole. To mělo možná někdy problém trefit správný tvar do správného otvoru. No a s většími dětmi to zkuste nohou. Nejspíš už poznají co kam patří, ale dát to tam už nebude tak snadné!


5) Bezruká půlhodinka

Schválně zkuste s dětmi strávit nějaký čas jako bez rukou. Co vše lze zvládnout za pomocí nohou nebo jiných částí těla a kde potřebujete dopomoci? 

Klidně si ten čas zpestřete stolní hrou.


Děkujeme našim modelům za super práci!

Diskuze

Copyright © 2020 Bosý Bod. by Media Heroes s.r.o.
Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa