Zaqq Croqet Black | Bosý Bod

Zaqq Croqet Black

Vegan
Pratelné
0 hodnocení

Croqet Black je nejpohodlnější teniska s jedinečným designem, kterou jste vždy chtěli :-) Bavlna s volným síťováním umožňuje noze volně dýchat, aniž by ji příliš ukazovala. Boční a zadní strana barefoot tenisky je vyrobena z jemně síťované látky, která zajišťuje noze optimální stabilitu.

Kategorie: Barefoot pro muže

Doprava k produktu zdarma!

4 100 Kč
Kup a získej 164 bosobodů!

Více o produktu


Přidat do oblíbených
Ikona boty SVG
Obrovská
nabídka značek
Ikona balíčku SVG
Všechno zboží
skladem

Popis Zaqq Croqet Black

Pokud máte rádi vzdušnost na nohou, naše nové barefoot tenisky vás nadchnou. CROQET je prostě perfektní se souhrou hrubé a jemné síťoviny.

Veganské tenisky se skládají z různých bavlněných látek. Na přední části chodidla je obzvláště důležité, aby byla bota dobře větraná. Proto jsme v této oblasti použili tkaninu s hrubou síťovinou. V CROQET už nikdy nebudete mít rozpálené nohy, bez ohledu na to, jak je horko.

Jemné síťované tkaniny, které dodávají světle modrým teniskám vzrušující vzor, ​​zajišťují stabilitu a robustnost. Samozřejmě si zamilujete i flexibilní gumovou barefoot podrážku. V těchto teniskách je radost chodit, běhat nebo sportovat. Jakmile tyto barefoot boty ucítíte na nohou, nebudete chtít jiné. CROQET je super lehký, super flexibilní, super pohodlný a prostě nádherný.

Materiál:
Svršek: Prodyšná bavlněná pletenina
Podšívka: Prodyšná bavlněná pletenina
Podešev: Vysoce pružná, protiskluzová a oděru odolná pryž

Tabulka velikostí uvádí reálnou délku boty.

Velikost EU373839404142434445464748
Vnitřní délka (mm)232238245250258263272278285290297303
Šírka (mm)858992959899102104106108110112
Vhodná na normální až užší nohy, vhodné pro normální nárt.

Údržba: Obuv očistěte vlhkým hadříkem nebo okartáčujte. Poté aplikujte impregnační sprej. Boty neperte a nesušte přímo u zdrojů tepla. Na čištění bílé podrážky použijte čisticí emulzi je rychlá a snadno použitelná a spolehlivě odstraní i větší znečištění.  Boty neperte a nesušte přímo u zdrojů tepla. Pro odstranění nepříjemného zápachu použijte deodorant, který odstraní i ten nejodolnější zápach a zanechá tak vaši obuv svěží.      

Doplňující parametry

Kategorie: Běžecké
Kategorie: Sport a outdoor
Kategorie: Tenisky, volnočasové
Roční období: Celoroční
Roční období: Jaro
Roční období: Léto
Roční období: Podzim

Jak ideálně změřit velikost chodidla u dětí i dospělých

Při výběru barefoot obuvi je potřeba dbát na to, aby noha měla dostatek prostoru pro vlastní práci. Obuv tedy musí být dostatečně dlouhá i široká, neměli byste ji na noze téměř cítit.

U dospělých se doporučuje k délce nohy přičíst nadměrek 8 - 10 mm, u dětí je to kolem 10 - 12 mm, u prvních botiček ale obvykle kolem 5 - 6 mm. Velikost nadměrku je individuální záležitost a na prostor v notě je třeba si zvyknout, zvláště když kupujete barefoot boty poprvé.

Způsobů měření je několik. Velikost chodidla spolehlivě určí speciální měřidla. Některá dokonce rovnou přičtou požadovaný nadměrek. Pokud ale chcete správnou velikost zjistit z pohodlí domova a bez zbytečného utrácení, představíme Vám ten nejjednodušší a nejpřesnější způsob.

1. Připravíme 2 papíry, tužku, izolepu, pravítko a nějakého pomocníka,

2. papír položíme na hladkou a pevnou podložku (koberec je nevhodný),

3. v ideálním případě přilepíme izolepou, potom se nám nemůže pohnout,

4. postavíme se na papír, obě nohy rovnoměrně zatížíme a máme je na šířku pánve (Tip. můžete opřít paty o zeď, roh krabice - máte jistotu, že stojíte rovně a nemáte jednu nohu před druhou),

5. pomocník obkreslí obě chodidla, tužku musí držet po celou dobu kolmo, 

6. pravítkem změříme nejvzdálenější body chodidla (zpravidla od palce k patě, ale někdo má delší jiný prst, tudíž měří ten),

7. k zjištění šířky měříme opět nejvzdálenější body - tudíž nejširší místo chodidla (zpravidla v místě prstních kloubů),

8. k délce přičteme požadovaný nadměrek, nadměrek pro šířku není určený. Platí, že bota nesmí být menší ani těsná.

Důležité je změřit obě nohy. Je zcela běžné, že se rozměry pravé a levé nohy liší. Potom musíme respektovat delší chodidlo.

Měření u dospělých a dětí se nijak neliší. U dětí Vás to možná bude stát o trochu více trpělivosti. Oblíbené strkání prstu za patičku dítěte při zkoušení bot je velmi nepřesná metoda. Děti intuitivně prsty krčí. Tím spíše, když je vzadu někdo tlačí. Sami nedokáží poznat, jestli je bota těsná. Mají odlišné vnímání bolesti a často krčí prsty. U bot, které se jim líbí, budou tvrdit, že jsou jim dobře, boty, které se jim nelíbí, je často "tlačí", i když jsou prokazatelně o 2 čísla větší :-)

Je dobré s dětmi botičku vyzkoušet, podívat se, jak v ní chodí.  Dítě by mělo chodit v podstatě stejně, jako když chodí bosé. Tedy nebrká, nevytáčí nožičky, nenašlapuje shora jako astronaut. Zároveň je také potřeba porovnat tvar stélky a chodidla - při vyndávacích stélkách jednoduše postavíme dítko na stélku, patičku do patičky, vpředu vidíme nadměrek, vidíme, zda stélka respektuje tvar chodidla.

V současnosti není zavedeno žádné univerzální číslování dětské ani dospělé obuvi. Každý výrobce má svoje velikostní tabulky, které uvádíme u každého produktu. 

Z našeho dětského sortimentu se velmi obecně dá říct, že na úzké nohy sedí značky Koel4Kids na podešvi KORKID, Froddo v užší verzi, Protetika barefoot nebo  Ricosta. Na střední nožky značky Koel4Kids na podešvi BERNARDINHO nebo BERNARDO, Viking, Froddo barefoot. Na baculaté nožky prvochodců dobře sedí Bundgaard, Bobux nebo Attipas. Na širší nohy pak Fare Bare, Beda, BeLenka nebo Bar3Foot

Z dospělé obuvi jsou obecně střihově užší Leguano, Zaqq, Camper Peu. Střední šíři mají bLifestyle, Koel Lady, Vivobarefoot, Xeroshoes. Ve dvou šířkách nalezneme například botky Angles Fashion, Ahinsa shoes, Shapen. Na širší nohy zvolte raději BeLenka, Ahinsa nebo Aylla.

Ne všechny modely od jedné značky mají však stejné rozměry, často se vyrábějí na různých typech kopyt. Proto doporučujeme raději osobní návštěvu u nás na prodejně a osobní konzultaci s námi, než nákup přes internet. Alespoň do té doby, než si najdete "tu vaši" značku, která respektuje tvar právě vašeho chodidla. Mějte na paměti, že u dětí se tvar a proporce chodidel mění často velice rychle, proto není vhodné zůstávat jen u jedné značky a kupovat boty "o číslo větší", ale před každým nákupem vždy nožky přeměřit.


Související produkty
Copyright © 2023 Bosý Bod. by Media Heroes s.r.o.
Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa