Skinners Granite Grey | Bosý Bod

Skinners Granite Grey

Pratelné
Vegan
19 hodnocení

Ponožky nebo boty? Ponožkoboty! Skinners poslouží jako plnohodnotná náhrada obuvi jak ve městě tak v přírodě. Naleznete pro ně nespočet využití. Například fungují jako skvělý doplněk na in-line bruslích. Pokud potřebujete do obchodu nebo MHD, "boty" jednoduše vyndáte z kapsy.

Kategorie: Skinners pro muže

Doprava zdarma u objednávky nad 2 500 Kč !

1 250 Kč 990 Kč
Kup a získej 40 bosobodů!

Více o produktu


Přidat do oblíbených
Ikona boty SVG
Obrovská
nabídka značek
Ikona balíčku SVG
Všechno zboží
skladem

Popis Skinners Granite Grey

Unikátní, české ponožkoboty Skinners, které splňují všechna pravidla pro barefoot obuv. Lze je nosit naboso či s tenkou ponožkou. Výrobek je částečně odolný vůči prořezu a povětrnostním vlivům. Jsou vyrobeny ruční výrobou v ČR. 

Skinners jsou vyrobeny z odolných funkčních vláken. Ze spodní strany jsou vyztuženy dvouvrstvou podrážkou z velmi odolného švédského polymeru zapuštěného do textilie bez použití lepidel a švů.  

Využití:
BRUSLE
CYKLISTIKA
PROCHÁZKA
CVIČENÍ
POSILOVÁNÍ
CESTOVÁNÍ

Materiál: 45 % polyporpylen Sitex (Ag+), 22 % viskóza, 22 % bavlna, 11 % lycra, 2 vrstvy směsi bezftalátových otěru odolných polymerů

Info o velikostech:

Skinners      EU    CM    
XS36 - 3822,6 - 24,1
S38 - 4024,1 - 25,4
M40 - 4325,4 - 26,8
L43 - 4526,8 - 28,1
XL45 - 4728,1 - 29,4
XXL47 - 4929,4 - 30,9

Zažijte skutečnou svobodu pohybu – ať už jste ve městě, na túře v horách nebo na výletě s kamarády. Nevhodné na kobercové povrchy.

Skinners jsou lehké jako ponožky a odolné jako běžná obuv.

 • Brát si batoh s botami na přezutí je otrava. V MHD nebo u prudkého kopce se ale přezout musíte.

 • Při cyklovýletech jsou lákavé prohlídky památek, jenže v tretrách se chodit nedá.

 • Po celém dni v botách je příjemné vyzout se a chodit bosky. Venku byste se ale mohli poranit nebo zašpinit.

 • Joga či pilátes se cvičí naboso nebo v ponožkách. V hale vám ale bývá od podlahy zima a v ponožkách to klouže.

 • Být v posilovně v ponožkách může být pro vás pohodlné, ale rychle se prošoupou a ušpiní.

 • Při cestování se vám každé kilo pronese, proto je fajn, když s sebou máte lehké a skladné vychytávky.

  SKINNERS jsou vyrobeny z velmi odolného materiálu, který má dlouhou životnost, i po mnoha použitích se Vám budou zdát jako nové. Skinners se snadno udržují a jsou protizápachové, takže se nemusíš bát zápachu po jejich sundání. Za jejich výjimečné vlastnosti může nejen technologie výroby, ale i použité materiály.

  Doplňující parametry

  Roční období: Jaro
  Roční období: Léto
  Roční období: Celoroční
  Kategorie: Domácí obuv
  Kategorie: Ponožkoboty
  Kategorie: Sport a outdoor
  Roční období: Podzim

  Jak ideálně změřit velikost chodidla u dětí i dospělých

  Při výběru barefoot obuvi je potřeba dbát na to, aby noha měla dostatek prostoru pro vlastní práci. Obuv tedy musí být dostatečně dlouhá i široká, neměli byste ji na noze téměř cítit.

  U dospělých se doporučuje k délce nohy přičíst nadměrek 8 - 10 mm, u dětí je to kolem 10 - 12 mm, u prvních botiček ale obvykle kolem 5 - 6 mm. Velikost nadměrku je individuální záležitost a na prostor v notě je třeba si zvyknout, zvláště když kupujete barefoot boty poprvé.

  Způsobů měření je několik. Velikost chodidla spolehlivě určí speciální měřidla. Některá dokonce rovnou přičtou požadovaný nadměrek. Pokud ale chcete správnou velikost zjistit z pohodlí domova a bez zbytečného utrácení, představíme Vám ten nejjednodušší a nejpřesnější způsob.

  1. Připravíme 2 papíry, tužku, izolepu, pravítko a nějakého pomocníka,

  2. papír položíme na hladkou a pevnou podložku (koberec je nevhodný),

  3. v ideálním případě přilepíme izolepou, potom se nám nemůže pohnout,

  4. postavíme se na papír, obě nohy rovnoměrně zatížíme a máme je na šířku pánve (Tip. můžete opřít paty o zeď, roh krabice - máte jistotu, že stojíte rovně a nemáte jednu nohu před druhou),

  5. pomocník obkreslí obě chodidla, tužku musí držet po celou dobu kolmo, 

  6. pravítkem změříme nejvzdálenější body chodidla (zpravidla od palce k patě, ale někdo má delší jiný prst, tudíž měří ten),

  7. k zjištění šířky měříme opět nejvzdálenější body - tudíž nejširší místo chodidla (zpravidla v místě prstních kloubů),

  8. k délce přičteme požadovaný nadměrek, nadměrek pro šířku není určený. Platí, že bota nesmí být menší ani těsná.

  Důležité je změřit obě nohy. Je zcela běžné, že se rozměry pravé a levé nohy liší. Potom musíme respektovat delší chodidlo.

  Měření u dospělých a dětí se nijak neliší. U dětí Vás to možná bude stát o trochu více trpělivosti. Oblíbené strkání prstu za patičku dítěte při zkoušení bot je velmi nepřesná metoda. Děti intuitivně prsty krčí. Tím spíše, když je vzadu někdo tlačí. Sami nedokáží poznat, jestli je bota těsná. Mají odlišné vnímání bolesti a často krčí prsty. U bot, které se jim líbí, budou tvrdit, že jsou jim dobře, boty, které se jim nelíbí, je často "tlačí", i když jsou prokazatelně o 2 čísla větší :-)

  Je dobré s dětmi botičku vyzkoušet, podívat se, jak v ní chodí.  Dítě by mělo chodit v podstatě stejně, jako když chodí bosé. Tedy nebrká, nevytáčí nožičky, nenašlapuje shora jako astronaut. Zároveň je také potřeba porovnat tvar stélky a chodidla - při vyndávacích stélkách jednoduše postavíme dítko na stélku, patičku do patičky, vpředu vidíme nadměrek, vidíme, zda stélka respektuje tvar chodidla.

  V současnosti není zavedeno žádné univerzální číslování dětské ani dospělé obuvi. Každý výrobce má svoje velikostní tabulky, které uvádíme u každého produktu. 

  Z našeho dětského sortimentu se velmi obecně dá říct, že na úzké nohy sedí značky Koel4Kids na podešvi KORKID, Froddo v užší verzi, Protetika barefoot nebo  Ricosta. Na střední nožky značky Koel4Kids na podešvi BERNARDINHO nebo BERNARDO, Viking, Froddo barefoot. Na baculaté nožky prvochodců dobře sedí Bundgaard, Bobux nebo Attipas. Na širší nohy pak Fare Bare, Beda, BeLenka nebo Bar3Foot

  Z dospělé obuvi jsou obecně střihově užší Leguano, Zaqq, Camper Peu. Střední šíři mají bLifestyle, Koel Lady, Vivobarefoot, Xeroshoes. Ve dvou šířkách nalezneme například botky Angles Fashion, Ahinsa shoes, Shapen. Na širší nohy zvolte raději BeLenka, Ahinsa nebo Aylla.

  Ne všechny modely od jedné značky mají však stejné rozměry, často se vyrábějí na různých typech kopyt. Proto doporučujeme raději osobní návštěvu u nás na prodejně a osobní konzultaci s námi, než nákup přes internet. Alespoň do té doby, než si najdete "tu vaši" značku, která respektuje tvar právě vašeho chodidla. Mějte na paměti, že u dětí se tvar a proporce chodidel mění často velice rychle, proto není vhodné zůstávat jen u jedné značky a kupovat boty "o číslo větší", ale před každým nákupem vždy nožky přeměřit.


  Související produkty
  Copyright © 2023 Bosý Bod. by Media Heroes s.r.o.
  Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa