kniha Smaženky a machři

kniha Smaženky a machři

Novinka
Tip
0 hodnocení

Kategorie: Jiné

Doprava zdarma u objednávky nad 2000 Kč!

324 Kč
Kup a získej 13 bosobodů!

Smaženky a machři jsou specifickým portrétem současné Indie a zároveň třetí VÁGUS.CZ knížkou o nádražkách. Indolog a politolog Jiří Krejčík procestoval Indii vlakmo a své (nejen) gurmánské zážitky z tamějších nádražních restaurací shrnuje právě v tomto specifickém bedekru.

Více o produktu


Přidat do oblíbených

Popis kniha Smaženky a machři

104 + 108 + 96 stran + obálky, skládací mapa, sada pohlednic, vše zabaleno v krabičce    

O knize

Smaženky a machři aneb současná Indie pohledem z okna nádražky

Jak se vyspat na jednom lehátku s třemi úplně cizími lidmi? Které indické nádraží vypadá jako perníková chaloupka? Jaké odškodné vám vyplatí indické dráhy, pokud vám během přepravy ztratí vašeho slona? Odpovědi na tyto i další otázky zdánlivě nepochopitelného a neuchopitelného indického vesmíru hledejte v indickém železničním opusu Smaženky a machři. Tři kapesní brožurky a nástěnná mapa vám odkryjí všechny krásy, bizáry i problémy současné Indie. Na 308 stranách poznáte její bohatou historii i komplikovanou současnost, která se z velké části odehrává také ve vlacích, na nádražích a samozřejmě také v nádražkách. Tak už neváhejte a kupujte lístek do druhé třídy, za chvíli vyrážíme.

O autorovi

Jiří Krejčík je indolog, politolog a vášnivý příznivec kultury nádražních osvěžoven v Česku i ve světě. S kolegy z webu vágus.cz vydal už dvě knihy reportáží z nádražek s názvy Kdyby ti tak pámbů prdel roztrh' a Chcípni do rána na chlupatý zuby!, v nichž s pověstným laskavým humorem ukazuje, kterak pobyt a konzumace občerstvení ve staniční hospodě dělá člověka člověkem. Kniha Smaženky a machři je jeho sólovou prvotinou.