Aylla TIKSI WINTER Černé M | Bosý Bod

Aylla TIKSI WINTER Černé M

Akce
TOP
Kůže
0 hodnocení

Zimní dny Vás nezaskočí v modelu Aylla Tiksi. Vyšší kotníková bota perfektně drží kolem kotníku a poskytne Vám tepelný komfort díky kožíšku. Nabízíme i nezateplenou janí/podzimní variantu Tiksi. Tiksi v kečuánštině znamená země. Buďte nohama na zemi v našem oblíbeném modelu!

Kategorie: Barefoot pro muže

Doprava zdarma u objednávky nad 2 000 Kč !

0 Kč
Kup a získej 0 bosobodů!

Více o produktu


Přidat do oblíbených
Ikona boty SVG
Obrovská
nabídka značek
Ikona balíčku SVG
Všechno zboží
skladem

Popis Aylla TIKSI WINTER Černé M

 • barva: černá
 • použité materiály:
  • svršek: lícová kůže
  • podšívka: antialergenní mikrovlákno
  • podešev:  4 mm z recyklovatelné TPR

    Užití: do města i do přírody, volný čas, práce  

  Tabulka velikostí:

  velikost

  40

  41

  42

  43

  44

  45

  46

  47

  délka (mm)

  255

  262

  269

  276

  283

  290

  297

  304

  šířka (mm)

  104

  106

  108

  110

  112

  114

  116

  118

  Doplňující parametry

  Roční období: Podzim
  Roční období: Zima
  Kategorie: Elegantní
  Kategorie: Tenisky, volnočasové
  Kategorie: Vysoké
  Kategorie: Zateplené

  Jak ideálně změřit velikost chodidla u dětí i dospělých

  Při výběru barefoot obuvi je potřeba dbát na to, aby noha měla dostatek prostoru pro vlastní práci. Obuv tedy musí být dostatečně dlouhá i široká, neměli byste ji na noze téměř cítit.

  U dospělých se doporučuje k délce nohy přičíst nadměrek 8 - 10 mm, u dětí je to kolem 10 - 12 mm, u prvních botiček ale obvykle kolem 5 - 6 mm. Velikost nadměrku je individuální záležitost a na prostor v notě je třeba si zvyknout, zvláště když kupujete barefoot boty poprvé.

  Způsobů měření je několik. Velikost chodidla spolehlivě určí speciální měřidla. Některá dokonce rovnou přičtou požadovaný nadměrek. Pokud ale chcete správnou velikost zjistit z pohodlí domova a bez zbytečného utrácení, představíme Vám ten nejjednodušší a nejpřesnější způsob.

  1. Připravíme 2 papíry, tužku, izolepu, pravítko a nějakého pomocníka,

  2. papír položíme na hladkou a pevnou podložku (koberec je nevhodný),

  3. v ideálním případě přilepíme izolepou, potom se nám nemůže pohnout,

  4. postavíme se na papír, obě nohy rovnoměrně zatížíme a máme je na šířku pánve (Tip. můžete opřít paty o zeď, roh krabice - máte jistotu, že stojíte rovně a nemáte jednu nohu před druhou),

  5. pomocník obkreslí obě chodidla, tužku musí držet po celou dobu kolmo, 

  6. pravítkem změříme nejvzdálenější body chodidla (zpravidla od palce k patě, ale někdo má delší jiný prst, tudíž měří ten),

  7. k zjištění šířky měříme opět nejvzdálenější body - tudíž nejširší místo chodidla (zpravidla v místě prstních kloubů),

  8. k délce přičteme požadovaný nadměrek, nadměrek pro šířku není určený. Platí, že bota nesmí být menší ani těsná.

  Důležité je změřit obě nohy. Je zcela běžné, že se rozměry pravé a levé nohy liší. Potom musíme respektovat delší chodidlo.

  Měření u dospělých a dětí se nijak neliší. U dětí Vás to možná bude stát o trochu více trpělivosti. Oblíbené strkání prstu za patičku dítěte při zkoušení bot je velmi nepřesná metoda. Děti intuitivně prsty krčí. Tím spíše, když je vzadu někdo tlačí. Sami nedokáží poznat, jestli je bota těsná. Mají odlišné vnímání bolesti a často krčí prsty. U bot, které se jim líbí, budou tvrdit, že jsou jim dobře, boty, které se jim nelíbí, je často "tlačí", i když jsou prokazatelně o 2 čísla větší :-)

  Je dobré s dětmi botičku vyzkoušet, podívat se, jak v ní chodí.  Dítě by mělo chodit v podstatě stejně, jako když chodí bosé. Tedy nebrká, nevytáčí nožičky, nenašlapuje shora jako astronaut. Zároveň je také potřeba porovnat tvar stélky a chodidla - při vyndávacích stélkách jednoduše postavíme dítko na stélku, patičku do patičky, vpředu vidíme nadměrek, vidíme, zda stélka respektuje tvar chodidla.

  V současnosti není zavedeno žádné univerzální číslování dětské ani dospělé obuvi. Každý výrobce má svoje velikostní tabulky, které uvádíme u každého produktu. 

  Z našeho dětského sortimentu se velmi obecně dá říct, že na úzké nohy sedí značky Koel4Kids na podešvi KORKID, Froddo v užší verzi, Protetika barefoot nebo  Ricosta. Na střední nožky značky Koel4Kids na podešvi BERNARDINHO nebo BERNARDO, Viking, Froddo barefoot. Na baculaté nožky prvochodců dobře sedí Bundgaard, Bobux nebo Attipas. Na širší nohy pak Fare Bare, Beda, BeLenka nebo Bar3Foot

  Z dospělé obuvi jsou obecně střihově užší Leguano, Zaqq, Camper Peu. Střední šíři mají bLifestyle, Koel Lady, Vivobarefoot, Xeroshoes. Ve dvou šířkách nalezneme například botky Angles Fashion, Ahinsa shoes, Shapen. Na širší nohy zvolte raději BeLenka, Ahinsa nebo Aylla.

  Ne všechny modely od jedné značky mají však stejné rozměry, často se vyrábějí na různých typech kopyt. Proto doporučujeme raději osobní návštěvu u nás na prodejně a osobní konzultaci s námi, než nákup přes internet. Alespoň do té doby, než si najdete "tu vaši" značku, která respektuje tvar právě vašeho chodidla. Mějte na paměti, že u dětí se tvar a proporce chodidel mění často velice rychle, proto není vhodné zůstávat jen u jedné značky a kupovat boty "o číslo větší", ale před každým nákupem vždy nožky přeměřit.


  Související produkty
  Copyright © 2023 Bosý Bod. by Media Heroes s.r.o.
  Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa