Kamenná prodejna

Kamenná prodejna

Otevírací doba:

Pondělí až Pátek od 14:00 do 19:00.

Sobota od 13:00 do 19:00. 

Neděle od 9:00 do 19:00.

 

 

 

 

 

 

 

Boty pro přirozenou/bosou chůzi

Prodáváme boty, které nohu neomezují, nepodporují či podobně.
S podpatky jsme se nikdo nenarodil. :-) Tvar boty by měl respektovat přirozenou anatomii a biomechaniku nohy, dopřávat jí volnost a prostor. Noha se pak cítí dobře, vysílá do těla správné signály. Přijďte vyzkoušet barefoot obuv do naší kamenné prodejny v Pardubicích.

Proč chodit bos nebo se barefoot obouvat?

S 200 000 nervovými zakončeními, 33 svaly, 28 kostmi a 19 šlachami je lidské chodidlo mistrovské dílo přírody, které nepotřebuje pseudo tlumiče a silnou neforemnou (či odpruženou) podrážku ke správné funkci.
70 % informací, které dostává mozek o pohybu, pochází z nervových zakončení, která jsou umístěna na vašich chodidlech. Čím lepší a přímější je kontakt se zemí, tím přirozenější je pohyb i odezva vašeho těla na prostředí, ve kterém se pohybujete.
Lidské nohy většinou nepotřebují silné podrážky, podpatky, tlumiče, odpružení ani ortopedické stélky podpírající klenbu. Nepotřebují moderní obuv, ale pouze dostatek prostoru, volnosti, smyslových podnětů a aktivního pohybu.

Značky:

Leguano shoes
Ručně vyráběné bosoboty z Německa. Prodyšné, ohebné boty, které vám budou na noze příjemné ihned po obutí.
Jsou vhodné pro celodenní nošení, pro běh i do práce.

Vivobarefoot
Britská značka bot pro bosé chození (Vivo znamená latinsky žít, barefoot znamená v překladu z angličtiny bos), která jako první uvedla na trh barefoot boty s patentovanou ultra tenkou podrážkou odolnou proti oděru s ochrannou technologií odolnou proti propíchnutí. Tato podrážka nabízí maximální senzorickou zpětnou vazbu mozku a zároveň největší možnou ochranu chodidlům.

Sole Runner
Německá značka obuvi. Mají ultratenkou podrážku, originální design, ve špičce dostatek místa i pro širokou nohu.

Další značky:

Dle možností na trhu prodáváme a vyhledáváme i jiné značky barefootových bot (např. Attipas, Sockwa)

Životní prostředí
Vivobarefoot i Leguano kladou důraz na životní prostředí. Při jejich výrobě se využívají recyklované i recyklovatelné materiály, materiály z místních zdrojů s využitím ekologicky šetrných výrobních postupů, s důrazem na funkčnost, komfort a kvalitu.

webové stránky:
www.leguano.cz
www.vivobarefoot.cz
www.sole-runner.com

Otevírací doba květen až září je zobrazena v aktualitách

Kde nás najdete?
Jiráskova 29, Pardubice 530 02 - budova T.J. Sokol Pardubice - vstup zadním vchodem z ulice Tyršovo nábřeží.BosýBod