Kamenná prodejna

Kamenná prodejna

Otevírací doba:

Pondělí až Pátek od 10:00 do 18:00.

Sobota od 9:00 do 12:00. 

Neděle ZAVŘENO.

 

  

 

 

 

 

 

 

 Kde nás najdete?

V nové prodejně na Sladkovského 414, Pardubice 53002.

 

Boty pro přirozenou/bosou chůzi

Prodáváme boty, které nohu neomezují, nepodporují či podobně. S podpatky jsme se nikdo nenarodil. :-) Tvar boty by měl respektovat přirozenou anatomii a biomechaniku nohy, dopřávat jí volnost a prostor. Noha se pak cítí dobře, vysílá do těla správné signály. Přijďte vyzkoušet barefoot obuv do naší kamenné prodejny v Pardubicích.

Proč chodit bos nebo se barefoot obouvat?

S 200 000 nervovými zakončeními, 33 svaly, 28 kostmi a 19 šlachami je lidské chodidlo mistrovské dílo přírody, které nepotřebuje pseudo tlumiče a silnou neforemnou (či odpruženou) podrážku ke správné funkci.
70 % informací, které dostává mozek o pohybu, pochází z nervových zakončení, která jsou umístěna na vašich chodidlech. Čím lepší a přímější je kontakt se zemí, tím přirozenější je pohyb i odezva vašeho těla na prostředí, ve kterém se pohybujete.
Lidské nohy většinou nepotřebují silné podrážky, podpatky, tlumiče, odpružení ani ortopedické stélky podpírající klenbu. Nepotřebují moderní obuv, ale pouze dostatek prostoru, volnosti, smyslových podnětů a aktivního pohybu.

Značky:

Leguano shoes

Ručně vyráběné bosoboty z Německa. Prodyšné, ohebné boty, které vám budou na noze příjemné ihned po obutí.
Jsou vhodné pro celodenní nošení, pro běh i do práce.

Vivobarefoot

Britská značka bot pro bosé chození (Vivo znamená latinsky žít, barefoot znamená v překladu z angličtiny bos), která jako první uvedla na trh barefoot boty s patentovanou ultra tenkou podrážkou odolnou proti oděru s ochrannou technologií odolnou proti propíchnutí. Tato podrážka nabízí maximální senzorickou zpětnou vazbu mozku a zároveň největší možnou ochranu chodidlům.

Skinners

Ponožkoboty Skinners jsou ideální, ať už jdeš na brusle, cestuješ v MHD nebo balíš na cestu. Poněvadž je lehce strčíš do kapsy kalhot, batohu či do kufru, můžeš je mít kdykoliv s sebou. Skinners jsou lehké jako ponožky a odolné jako běžná obuv. Zažijte skutečnou svobodu pohybu ať už jste ve městě, na tůře v horách nebo na výletě s kamarády.

Bosky

Bosky shoes jsou v Česku vyrobené minimalistické/barefoot sandály navržené s maximálním ohledem na funkci lidského chodidla a uživatelskou přívětivost.

Attipas

Obuv Attipas je extrémně měkká, flexibilní a kopíruje tvar nohy dítěte s cílem usnadnit přirozený vývoj dětských nohou.

Bundgaard

Značka byla založena již v roce 1904 ve městě Esjberg v Dánsku. Bundgaard vyznává tradiční řemeslo a užívá vysoce kvalitní materiály. Boty se vyznačují především velmi dobrým prostorem pro prsty a měkkou podrážkou. Ve většině případů se jedná o celokožené boty, modely TEX jsou s membránou.

Froddo

Chorvatská značka kvalitní kožené obuvi pro nejmenší. V řadě Prewalkers najdete capáčky s gumovou podrážkou, které jsou vhodné již pro první krůčky a díky gumové podrážce je lze bez obav používat i venku. Z široké nabídky klasických modelů pak vybíráme pouze ty, které splňují požadavky na barefoot obuv.

Filii

Filii jsou krásné botky v decentním designu s voděodpuzující úpravou. Díky svému tvaru a vlastnostem podrážky zajišťují zdravý barefoot efekt. Podrážka tenká 3,5 mm je vysoce flexibilní a každý krok přemění v zážitek smyslů. Filii je německý výrobce dětské barefoot obuvi, který používá materiály nejvyšší kvality.

Beda

Beda působí na českém trhu od roku 2002. Firma navázala na tradiční českou výrobu domácí obuvi, která měla v obuvnickém průmyslu vždy svoje místo.  Obuv je zhotovována výhradně z kvalitních přírodních materiálů, především bavlny a kůže, které mají certifikáty špičkové jakosti. Obuv respektuje zásady zdravého vývoje dětských nohou.

BaBice

BaBice - jak na boso! Capáčky pro nejmenší s originálním designem a různými motivy. Vyrobeno z nejkvalitnější jemné kůže. Capáčky mají měkkou a elastickou podešev.

Sole Runner
Německá značka obuvi. Mají ultratenkou podrážku, originální design, ve špičce dostatek místa i pro širokou nohu.

Další značky:

Dle možností průběžně vyhledáváme i jiné značky barefootových bot... BosýBod