Bundgaard Petit Mid Winter Lace Sport Rust WS | Bosý Bod

Bundgaard Petit Mid Winter Lace Sport Rust WS

Akce
TOP
Kůže
0 hodnocení

Petit Mid Winter Lace Sport je krásná, teplá zimní varianta klasického modelu Bundgaard Petit. Je ideální i pro malé děti, které teprve začínají chodit. Bota má sportovní vzhled díky stylovým barevným kombinacím, suchému zipu a elastickým tkaničkám.  

Kategorie: Barefoot pro děti

Doprava zdarma u objednávky nad 2 000 Kč !

0 Kč
Kup a získej 0 bosobodů!

Více o produktu


Přidat do oblíbených
Ikona boty SVG
Obrovská
nabídka značek
Ikona balíčku SVG
Všechno zboží
skladem

Popis Bundgaard Petit Mid Winter Lace Sport Rust WS

Petit Mid Winter Lace Sport je vyrobena z měkkých, prodyšných kožených materiálů a je podšitá hřejivou vlnou. Gumová podrážka je vysoce ohebná a poskytuje nohám ideální volnost pohybu. Petit Mid Winter Lace Sport je součástí kolekce „Bundgaard Zero Heel*“ díky ploché, flexibilní podrážce. 

Doporučený nadměrek: 10-12 mm. 

POPIS:

 • Střih: Široký.
 • Zapínání na suchý zip a elastické tkaničky v kombinaci s užším střihem paty umožňují přizpůsobení boty pro užší i širší chodidlo, aby perfektně padly. 
 • Díky suchému zipu a elastickým tkaničkám se bota snadno rozevírá. Obouvání a vyzouvání je jednoduché.
 • Pásky suchých zipů jsou předchystány pro případné zkrácení.
 • Velmi měkká, flexibilní bota umožňující nohám volný pohyb uvnitř boty. 
 • Dodatečné polstrování kolem horního okraje činí botu měkkou a pohodlnou pro nošení. 
 • Vyjímatelné vložky usnadňují kontrolu správné velikosti (jak při nákupu, tak během používání). Vložky lze vyjmout pro větrání a sušení a čištění vnitřku boty je tak hračkou.
 • Díky kůži je bota extrémně prodyšná a poskytuje dobré mikroklima pro nohy.

PRODUKTOVÉ INFORMACE:

 • Materiál: Kůže (prodyšná).
 • Podšívka: Ovčí vlna (prodyšná, udržuje dobré mikroklima). 
 • Podrážka: TPR guma – (výjimečná flexibilita, protiskluzová, Bundgaard Zero Heel*)
 • Zapínání: Suchý zip a elastické tkaničky (snadné obouvání


Tabulka velikostí:

Velikost EU2021222324252627
Vnitřní délka v mm124130136142148156163168
Vnitřní šířka v mm5557596162636568


Doplňující parametry

Kategorie: Zateplené
Roční období: Zima

Jak ideálně změřit velikost chodidla u dětí i dospělých

Při výběru barefoot obuvi je potřeba dbát na to, aby noha měla dostatek prostoru pro vlastní práci. Obuv tedy musí být dostatečně dlouhá i široká, neměli byste ji na noze téměř cítit.

U dospělých se doporučuje k délce nohy přičíst nadměrek 8 - 10 mm, u dětí je to kolem 10 - 12 mm, u prvních botiček ale obvykle kolem 5 - 6 mm. Velikost nadměrku je individuální záležitost a na prostor v notě je třeba si zvyknout, zvláště když kupujete barefoot boty poprvé.

Způsobů měření je několik. Velikost chodidla spolehlivě určí speciální měřidla. Některá dokonce rovnou přičtou požadovaný nadměrek. Pokud ale chcete správnou velikost zjistit z pohodlí domova a bez zbytečného utrácení, představíme Vám ten nejjednodušší a nejpřesnější způsob.

1. Připravíme 2 papíry, tužku, izolepu, pravítko a nějakého pomocníka,

2. papír položíme na hladkou a pevnou podložku (koberec je nevhodný),

3. v ideálním případě přilepíme izolepou, potom se nám nemůže pohnout,

4. postavíme se na papír, obě nohy rovnoměrně zatížíme a máme je na šířku pánve (Tip. můžete opřít paty o zeď, roh krabice - máte jistotu, že stojíte rovně a nemáte jednu nohu před druhou),

5. pomocník obkreslí obě chodidla, tužku musí držet po celou dobu kolmo, 

6. pravítkem změříme nejvzdálenější body chodidla (zpravidla od palce k patě, ale někdo má delší jiný prst, tudíž měří ten),

7. k zjištění šířky měříme opět nejvzdálenější body - tudíž nejširší místo chodidla (zpravidla v místě prstních kloubů),

8. k délce přičteme požadovaný nadměrek, nadměrek pro šířku není určený. Platí, že bota nesmí být menší ani těsná.

Důležité je změřit obě nohy. Je zcela běžné, že se rozměry pravé a levé nohy liší. Potom musíme respektovat delší chodidlo.

Měření u dospělých a dětí se nijak neliší. U dětí Vás to možná bude stát o trochu více trpělivosti. Oblíbené strkání prstu za patičku dítěte při zkoušení bot je velmi nepřesná metoda. Děti intuitivně prsty krčí. Tím spíše, když je vzadu někdo tlačí. Sami nedokáží poznat, jestli je bota těsná. Mají odlišné vnímání bolesti a často krčí prsty. U bot, které se jim líbí, budou tvrdit, že jsou jim dobře, boty, které se jim nelíbí, je často "tlačí", i když jsou prokazatelně o 2 čísla větší :-)

Je dobré s dětmi botičku vyzkoušet, podívat se, jak v ní chodí.  Dítě by mělo chodit v podstatě stejně, jako když chodí bosé. Tedy nebrká, nevytáčí nožičky, nenašlapuje shora jako astronaut. Zároveň je také potřeba porovnat tvar stélky a chodidla - při vyndávacích stélkách jednoduše postavíme dítko na stélku, patičku do patičky, vpředu vidíme nadměrek, vidíme, zda stélka respektuje tvar chodidla.

V současnosti není zavedeno žádné univerzální číslování dětské ani dospělé obuvi. Každý výrobce má svoje velikostní tabulky, které uvádíme u každého produktu. 

Z našeho dětského sortimentu se velmi obecně dá říct, že na úzké nohy sedí značky Koel4Kids na podešvi KORKID, Froddo v užší verzi, Protetika barefoot nebo  Ricosta. Na střední nožky značky Koel4Kids na podešvi BERNARDINHO nebo BERNARDO, Viking, Froddo barefoot. Na baculaté nožky prvochodců dobře sedí Bundgaard, Bobux nebo Attipas. Na širší nohy pak Fare Bare, Beda, BeLenka nebo Bar3Foot

Z dospělé obuvi jsou obecně střihově užší Leguano, Zaqq, Camper Peu. Střední šíři mají bLifestyle, Koel Lady, Vivobarefoot, Xeroshoes. Ve dvou šířkách nalezneme například botky Angles Fashion, Ahinsa shoes, Shapen. Na širší nohy zvolte raději BeLenka, Ahinsa nebo Aylla.

Ne všechny modely od jedné značky mají však stejné rozměry, často se vyrábějí na různých typech kopyt. Proto doporučujeme raději osobní návštěvu u nás na prodejně a osobní konzultaci s námi, než nákup přes internet. Alespoň do té doby, než si najdete "tu vaši" značku, která respektuje tvar právě vašeho chodidla. Mějte na paměti, že u dětí se tvar a proporce chodidel mění často velice rychle, proto není vhodné zůstávat jen u jedné značky a kupovat boty "o číslo větší", ale před každým nákupem vždy nožky přeměřit.


Související produkty
Copyright © 2023 Bosý Bod. by Media Heroes s.r.o.
Go Pay Maestro Master Secure Code Verified by Visa Visa